ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13407005
*
nr 1340 7005
Spegel
Förgyllt ram, 90x65cm
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 19:22:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/8 09:54:11
1
300 kr
6/8 15:59:35
2
350 kr
10/8 09:10:03
1
400 kr
10/8 18:55:54
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllt ram spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17
-
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02
*
Spegel
nr 1340 7005
Spegel
Förgyllt ram, 90x65cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/8 09:54:11 | 1 | 300 kr |
6/8 15:59:35 | 2 | 350 kr |
10/8 09:10:03 | 1 | 400 kr |
10/8 18:55:54 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgyllt ram spegel speglar
-
6089 Golvspegel
vippbar, mässing. Bredd: 59 cm, höjd: 150 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:49 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:17 -
6025 Spegel
+ konsol. Höjd: 134+ 68
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:38
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:32 -
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:02